موزه های متنوع و جالب کانادا

موزه های متنوع و جالب کانادا

موزه های متنوع و جالب کانادا

کانادا، کشوری با جاذبه‌های خاص و منحصر به فرد است و موزه‌های آن، اطلاعات جالبی درمورد تاریخ، طبیعت و تکنولوژی این کشور در اختیار گردشگران می‌گذارد.

کشور کانادا، موزه‌های متنوع بی‌شماری دارد و چه به آثار هنری علاقه داشته باشید و چه به اسلحه و تاریخ طبیعی، می‌توانید موزه‌ی مورد نظرتان را در میان آن‌ها پیدا کنید. در ادامه، لیستی از موزه‌های معروف این کشور برای شما آورده شده که انتخاب را برایتان آسان‌تر خواهد کرد.

موزه زیست کره، مونترال

«موزه‌ی زیست کره‌ی مونترال» (Montreal Biosphère) یا همان «بیوسفر»، تنها موزه‌ی محیط زیست در آمریکای شمالی است و تنوع فعالیت‌های آن باعث شده تا هم مورد علاقه‌ی کودکان و هم بزرگسالان قرار بگیرد. این شاهکار معماری، مسائل مربوط به هواشناسی، آب، کیفیت هوا و دیگر موارد مربوط به زیست‌بوم را در محیطی شاد به بازدیدکنندگان آموزش می‌دهد. همچنین یک نمایشگاه عکس قطب شمال نیز در خارج از ساختمان آن وجود دارد که زیبایی و تنوع زیستی را به خوبی به نمایش می‌گذارد و درعین حال، مردم را نسبت به تغییرات آب و هوای آنجا آگاه می‌کند. این موزه‌ی منحصر به فرد در مونترال قرار گرفته و انواع بازی‌ها و گالری‌های گوناگون را شامل می‌شود.

موزه علم و تکنولوژی کانادا، اتاوا

«موزه‌ی علم و تکنولوژی کانادا» (Canada Science and Technology Museum) در پایتخت این کشور، یعنی شهر اتاوا واقع شده و بزرگ‌ترین موزه‌ی مرتبط با این موضوع به شمار می‎رود. نمایشگاه‌های این موزه، درمورد گذشته، حال و آینده‌ی علم و پیشرفت تکنولوژی در کانادا متمرکز هستند. این موزه را به تازگی بازسازی کرده‌اند و 5 گالری اصلی را شامل می‌شود و فعالیت‌های هیجان‌انگیز آن، شبیه‌سازی سفر به فضا، قطار، هواپیما، اتومبیل و موشک را دربرمی‌گیرد.

موزه تاریخ تمدن کانادا، کبک

«موزه‌ی تاریخ تمدن کانادا» (Canadian Museum of History) در کبک، قصد دارد به جمع‌آوری آثاری همچون ستون‌های توتم و غیره بپردازد که نگهداری و بررسی آن‌ها به روشن‌تر شدن تاریخ مردم کانادا کمک می‌کند. یکی از جالب‌ترین قسمت‌های این موزه، «گراند هال» (Grand Hall) است که از طریق پنجره‌های سرتاسری آن می‌توانید به دورنمای بی‌نظیر «رودخانه‌ی اتاوا» (Ottawa River) و «پارلمان هیل» (Parliament Hill) دسترسی داشته باشید. همچنین این مکان، «موزه‌ی کودکان» (Canadian Children's Museum)، «موزه‌ی کارت پستال» (Canadian Postal Museum) و «تئاتر آی مکس» (IMAX) را هم دربرمی‌گیرد که بازدید از آن‌ها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

موزه رویال انتاریو، تورنتو

بسیاری از مردم، از «موزه‌ی رویال انتاریو» (Royal Ontario Museum) به عنوان یکی از بهترین و موزه‌های کانادا یاد می‌کنند که با نام «موزه‌ی سلطنتی انتاریو» نیز شناخته می‌شود و معماری جالبی دارد . این موزه در تورنتو واقع شده و آن را به هنر، فرهنگ جهان و تاریخ طبیعی اختصاص داده‌اند. حدود 40 گالری در موزه‌ی رویال انتاریو قرار گرفته که بیش از 6 میلیون آثار مختلف از جمله شهاب سنگ، کانی‌ها و مجموعه‌ی دایناسورها را دربرمی‌گیرد. تورها و کارگاه‌های متنوعی در این موزه برگزار می‌شود و بخشی وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند با زیر و رو کردن آن، دنبال استخوان دایناسورها بگردند.

موزه پلیس، ونکوور

«موزه‌ی پلیس ونکوور» (Vancouver Police Museum)، عکس‌ها و اسناد و اشیای بی‌شماری را دربرمی‌گیرد که با استفاده از تور راهنمای آن می‎توانید راجع به تاریخ، جرم و جنایت و اجرای قانون در شهر ونکوور اطلاع پیدا کنید. درواقع این موزه، قدیمی‌ترین موزه‌ی پلیس در آمریکای شمالی است و بنای تاریخی که در آن قرار گرفته، زمانی ساختمان پزشک قانونی بوده و سردخانه، آزمایشگاه و تجهیزات کالبدشکافی را نیز شامل می‌شده است. در نمایشگاه‌های آن می‌توانید از اسلحه‌های مصادره شده، پول‌های جعلی و شواهد جرم‌های انجام گرفته بازدید کنید و کودکان نیز در این موزه می‌توانند لباس واقعی پلیس را بپوشند.

موزه هوا و فضا، اتاوا

«موزه‌ی هوا و فضای کانادا» (Canada Aviation and Space Museum)، مرکز ملی تاریخ هوانوردی این کشور به حساب می‎آید و در بخشی از «فرودگاه راک‌کلیف-اتاوا» (Ottawa/Rockcliffe Airport) واقع شده است. افرادی که به هواپیماهای قدیمی علاقه دارند، می‌توانند از مجموعه‌ی بی‌نظیری از هواپیماهای نظامی این موزه دیدن کنند که قدمتشان به سال 1920 برمی‌گردد. همچنین موزه‌ی هوا و فضا، این امکان را برای بازدیدکنندگان به وجود آورده تا در صورت تمایل بتوانند پرواز در هواپیمای دوباله‌ی قدیمی را نیز تجربه کنند.

موزه رویال بریتیش کلمبیا، ویکتوریا

«موزه‌ی رویال بریتیش کلمبیا» (Royal British Columbia Museum)، در شمار بهترین موزه‌های محلی در جهان قرار دارد و یکی از پربازدیدترین موزه‌های کانادا محسوب می‌شود. این موزه در منطقه‌ی تماشایی «اینر هاربر» (Inner Harbor) در ویکتوریا واقع شده و 3 گالری دائمی را دربرمی‌گیرد که تاریخ انسان و طبیعت بریتیش کلمبیا را در معرض عموم می‌گذارد. این موزه را با نام «موزه‌ی سلطنتی بریتیش کلمبیا» نیز می‌شناسند و جالب‌ترین بخش آن، «گالری انسان‌های اولیه» (First Peoples Gallery) نام دارد که در آن می‌توانید از ماسک‌های تشریفاتی و کلبه‌های چوبی بازدید و حتی نحوه‌ی کار پیکرتراش‌های بومی بر روی ستون‌های توتم را در خانه‌ی واقع در پشت موزه مشاهده کنید.

  1. موزه کشاورزی و غذا، اتاوا

«موزه‌ی کشاورزی و غذای کانادا» (Canada Agriculture and Food Museum) در اطراف یک مزرعه در اتاوا واقع شده و به کمک آن می‌توانید اطلاعات مفیدی راجع به تاریخ کشاورزی و تولید غذا در این کشور به دست بیاورید. این موزه، محیطی دوست داشتنی و صمیمی دارد و کودکان با ناز کردن حیواناتی مثل بز و گوسفندان سرگرم می‌شوند و خانواده‌ها نیز می‌توانند درمورد علم کشاورزی و تکنولوژی‌های مرتبط با آن اطلاعات کسب کنند.

 

دیدگاه‌ها برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد خود شوید
{{name.error}}
{{email.error}}
{{commentMessage.error}}