بهترین مکان ها برای خرید سوغاتی در استانبول

بهترین مکان ها برای خرید سوغاتی در استانبول

بهترین مکان ها برای خرید سوغاتی در استانبول

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در سفر به خارج از کشور پیش رو خواهید داشت، خریدن یادگاری مخصوصی است که شما را به یاد آن شهر بیندازد.

استانبول با جاذبه‌های دیدنی و تاریخی پرشمار در سفر به ترکیه خاطرات زیادی را برای شما رقم می‌زند. گزینه‌های خرید یادگاری در این شهر از سوغاتی‌های ویژه‌ی حمام ترکی تا ظروف سرامیکی زیبا با نقوش سنتی متنوع و رنگارنگ خواهد بود. در این مطلب مکان‌هایی خاص و ویژه را به شما معرفی می‌کنیم تا بهترین سوغاتی‌ های ترکیه را از آن‌جا به راحتی تهیه کنید.

فروشگاه محصولات طبیعی عبداله

اگر شانس این را یافتید که در استانبول به حمام ترکی بروید حتماً دلتان خواهد خواست یک سوغاتی از آن با خود به خانه ببرید. در بازار بزرگ به سراغ فروشگاه «محصولات طبیعی عبداله» (Abdulla Natural Products) بروید و می‌توانید صابون‌های معطر، حوله لنگ مانند معروف به «پشت‌مال» (peştemal)، لیف سنتی، سرویس ملحفه و حوله پالتویی خریداری کنید.

فروشگاه لونا پارک

فروشگاه لوناپارک» (Lunapark Shop) در همسایگی منطقه‌ی به‌روز «گالاتا» (Galata)، اشیای تزئینی فوق‌العاده، زیورآلات دست‌ساز، اکسسوری و لوازم خانه از بهترین طراحان استانبول را گردهم آورده است. در این فروشگاه یک سوغاتی نفیس و خاص که همیشه جذابیت شهر استانبول را برای شما تداعی کند، خواهید یافت.

فروشگاه حمام کیلیچ علی پاشا

هدیه‌سرای «حمام کیلیچ علی پاشا» (Kılıç Ali Paşa Hamamı) که یکی از بهترین حمام ترکی‌های استانبول شناخته می‌شود، مکانی فوق‌العاده برای خرید لوازم حمام سنتی است. پشت‌مال‌های دست‌باف زیبا، صندل‌های چوبی سنتی، کاسه‌ حمام مسی، صابون معطر و هر چیز دیگری که در این حمام آرامش‌بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد، در فروشگاه وجود دارد و می‌توانید با خود یادگاری ببرید.

فروشگاه هنر ایزنیک

در حین گشت و گذار در استانبول حتماً به نقوش سنتی کاشی‌های «ایزنیک» (Iznik) برخورد خواهید کرد که با رنگ‌های آبی فیروزه‌ای پررنگ و لاله‌های سرخ چشمان شما را به خود خیره می‌کند. علاوه بر تزئینات مساجد، این نقوش در ظروف سرامیکی هم استفاده شده‌اند که می‌تواند بهترین یادگاری برای خانه‌ی شما باشد و زیبایی استانبول را یادآور شود. در بازار بزرگ به فروشگاه «هنر ایزنیک» (Iznik Art) بروید که انتخاب‌های بسیاری از بشقاب ایزنیک، کاسه، کاشی، گلدان و اشیای تزئینی دیگر در اختیار شما قرار می‌دهد.

فروشگاه ارمغان

در «ارمغان» (Armaggan) اشیای تزئینی و اکسسوری‌های لوکسی را خواهید دید که نه تنها تصویر مجلل استانبول را برای شما حفظ می‌کنند، بلکه یادآور امپراطوری عثمانی هم خواهند بود. زیورآلات دست‌ساز نفیس، پارچه‌هایی با رنگ طبیعی، لوازم خانه با طراحی عثمانی یا آناتولیایی و کالاهای چرمی زیبا تنها بخشی از دنیای لوکس ارمغان را تشکیل می‌دهند.

فروشگاه حمام جنیفر

فروشگاه منحصر به فرد «حمام جنیفر» (Jennifer’s Hamam) در «بازار آراستا» (Arasta Bazaar) با تلاش آخرین خاندان و افرادی که میراث بافندگی سنتی ترکیه را ادامه می‌دهند، فعالیت می‌کند. حوله‌های زیبا، پشت‌مال و حوله پالتویی‌های دست‌باف ارزنده را در این فروشگاه خواهید یافت که از کتان، لینن یا ابریشم طبیعی و توسط ماشین‌های بافندگی شاتل سنتی تولید شده‌اند. حوله‌ حمام پرزدار و پشت‌مال‌های خوشرنگ حمام جنیفر از پرطرفدارترین محصولات آن هستند.

هدیه سرای استانبول مدرن

موزه «استانبول مدرن» (Istanbul Modern)، یکی از مهم‌ترین قطب‌های هنر معاصر شهر، یکی از بهترین هدیه‌سراها را دارد. هدیه‌سرای موزه نزدیک به ورودی اصلی دیده می‌شود و زیورآلات دست‌ساز زیبا، اکسسوری‌های با تزئینات هنری، کتاب، پوستر، اشیای تزئینی و لوازم خانه مناسب برای سوغاتی عرضه می‌کند.

 

دیدگاه‌ها برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد خود شوید
{{name.error}}
{{email.error}}
{{commentMessage.error}}